fbpx
Таг: Удово

таг: Удово

Пратеничката Лазарова од СДСМ повредена во верижна сообраќајка

Пратеничката Мери Лазарова од СДСМ, вчеравечер била причинител на верижна сообраќајка на патот Демир Капија - Удово, во која добила тешки повреди. Градоначалникот на Валандово, Перо Костадинов, бил со неа, а во несреќата задобил лесни повреди, соопштуваат медиумите. Според официјалното соопштение, пак, од МВР, вчера околу 17.50 часот на патот Демир Капија – Удово, на место викано „Маркова чешма“, се...

Млад демиркапиец загина во сообраќајка во Демиркаписка Клисура

Во директен судир што се случил ноќеска на автопатот Скопје - Гевгелија, во Демиркаписка Клисура животот го загубил 24-годишен жител на Демир Капија. Како што соопшти полицијата, во 3.50 часот денеска се судриле автомобил „сеат леаон“ со неготински регистерски таблички, управуван од С.Ј.(24) од Демир Капија, и автомобил „мерцедес“ со скопски таблички, управувано од Ѓ.Ч. (65) од Скопје. Во судирот животот...

Две лица осомничени за сообраќајната несреќа кај Удово

Основното јавно обвинителство – Гевгелија почна постапка против две лица осомничени за вчерашната сообраќајна несреќа во близина на Удово. На 46-годишниот Д.С. од Србија определени му се осум дена притвор, а за 60-годишниот Ѓ.В. предложени се други мерки за претпазливост. „Надлежниот обвинител до Основниот суд во Гевгелија достави предлог за определување притвор во траење од осум дена за 46-годишниот Д.С.,...

Штајнмајер: Германија е овде за поддршка на Северна Македонија

Претседателот Стево Пендаровски денеска со највисоки државни и воени почести го пречека претседателот на Сојузна Република Германија, Франк-Валтер Штајнмајер кој престојува во официјална посета на земјава. Покрај тет-а-тет средбата,...