fbpx
Таг: училишна униформа

таг: училишна униформа

„Дали е корисна училишната униформа?“ – дебата меѓу средношколци и студенти организирана од МОФ

Во просториите на невладината организација Центар за балканска коорперација ЛОЈА, вчера во Тетово се одржа дебата меѓу студенти и средношколци на тема „Личен стил или еднаквост: Дали е корисна училишната униформа?“, организирана од страна на Младински образовен форум (МОФ). Дебатата беше спроведена од учесници кои се дел од два од едукативните клубови или програми на МОФ: Дебатен клуб и клубот...

Одржана комеморација во Цетиње, Црна Гора се простува со загинатите

Во црногорскиот град Цетиње денеска се одржа комеморација по повод загинувањето на граѓаните кои ги изгубија своите животи во петочкиот масакр, јавува весникот Побједа. На комеморацијата присуствуваа претседателот Мило...