fbpx
Таг: ТВ водичи

таг: ТВ водичи

Хакирани ТВ-водичите на паметните телевизори во Русија, содржините заменети со „На вашите раце има крв!“

Жителите на Русија што утрово сакаа да го гледаат преносот од големата парада во Москва по повод 9 Мај - Денот на победата над фашизмот, беа изненадени кога на ТВ водичите на паметните телевизори наместо очекуваните содржини, насекаде беше испишана антивоена порака. „На вашите раце има крв на илјадници Украинци и нивните стотици убиени деца. Телевизиите и властите лажат. Не...

Средба Ковачевски – Лосон: Поддршка од Обединетото Кралство за реализација на стратешките цели

Премиерот Димитар Ковачевски се сретна со Метју Лосон, новиот амбасадор на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска во нашата држава, информираат од владината прес-служба. На состанокот е потврдено...