fbpx
Таг: турбуленции

таг: турбуленции

Не, цесната не се урнала поради авионот на Ципрас!

Шпекулацијата на бугарскиот портал „BulNews“ дека авионот „Цесна“ кој падна близу Солунска Глава и во која загина четиричленото семејство од Бугарија се урнал бидејќи не му било дозволено да слета во Скопје поради летот на авионот на грчкиот премиер Алексис Ципрас беше демантирана од надлежните служби во Македонија, од бугарски експерти, но и од самиот факт летот на „Цесната“...

САД: Авион принудно слета, 24 повредени

Најмалку 22 патници и уште двајца членови на екипажот на авионот на компанијата „Џетблу“ се повредени при силните турбуленции во леталото кои морало принудно да слета во Рапид Сири во сојузната американска држава Северна Дакота. Повредените патници се хоспитализирани, додека останатите го продолжиле својот пат со друг авион. https://twitter.com/TheAtmosk1/status/763978440462651392

Седум лица повредени при турбуленции на лет на „Американ ерлајнс“

Седум патници на „Американ ерлајнс“, кои патувале на релација Мајами - Милано, се повредени доцна синоќа при турбуленции на авионот, поради што тој е пренасочен. Канадските медиуми пренесуваат дека авионот поради турбуленциите слетал на канадскиот аеродромот „Сен Жан“ на истокот на земјата. - Авионот полетал од Мајами во неделата во 15 часот по локално време за Милано и мораше да се пренасочи...

Макрон: Најден е компромис за преговарачката рамка на Северна Македонија

Францускиот претседател Емануел Макрон од Мадрид, на НАТО самитот соопшти оти смета дека е најдено компромисно решение за преговарачката рамка на Северна Македонија, која ја вклучува и Бугарија, јави...