fbpx
Таг: трансфер

таг: трансфер

Џерард летово ќе го напушти Ливерпул

Англиските медиуми пренесуваат дека капитенот на фудбалскиот клуб Ливерпул, Стивен Џерард, нема да го продолжи договорот и летово ќе го напушти „Енфилд“. Оваа инфромација ја потврдија и Џерард и челниците на клубот. Тириесет и четиригодишниот репрезенатативецот на Англија изјавил дека сака ново искуство во кариерата и во животот и затоа ќе го напушти клубот. Џерард сè уште нема одлучено каде ќе...

Реал не го дава Гарет Бејл

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перес, демантира дека клубот би можел да го продаде Гарет Бејл. Англиските медиуми последните недели шпекулираа дека Манчестер јунајтед е подготвен да плати дури 150 милиони евра за Бејл, но Перес истакна дека нема да го продаде ниту за 300 милиони. - Гарет Бејл не оди никаде, дури и нашиот проект Реал Мадрид ќе биде граден...

Арсенал го пикира Рамос

Лондонскиот фудбалски клуб Арсенал планира да ја засили одбраната во претстојниот преоден рок. Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, има план да доведе квалитетен стопер. Французот веднаш „удрил“ високо. Британскиот весник „Метро“ јавува дека Венгер е подготвен да го ангажира Серхио Рамос, а дека не станува збор за шпекулација, потврда е и информацијата дека претставниците на лондонскиот клуб се во контакт со...

Мартин Монтоја ја напушта Барселона за Ливерпул?

Дефанзивецот на Барселонаа, Мартин Монтоја, најверојатно во зимскиот трансфер-период ќе премине во тим од Премиер-лигата на Англија. Дваесет и тригодишниот каталонски фудбалер не може да најде место во првиот тим на „сино-црвените“ и поради тоа, најверојатно ќе премине во Ливерпул. - Тој во јануари ќе си замине, но тоа треба да биде договорено со Барселона. Голем број клубови од Англија се...

Обвинетите од „Монструм“ сакаат во „Идризово“ за полесно да контактираат со нарачателите?

Тројца од обвинетите од случајот „Монструм“ барале да бидат префрлени во скопскиот затвор „Идризово“ за да можат да комуницираат со нарачателите на петкратното убиство кај Смилковско Езеро, вели за „Мета“ родител на едно од убиените момчиња. - Тоа што сакаат да бидат префрлени од Битола и од Прилеп во затворот „Идризово“, значи само едно, а тоа е да дојдат до мобилни...

Валдес во Јунајтед, а Де Хеа во Реал

Челниците на Манчестер јунајтед се заинтересирани наместо голманот Давид де Хеа да го ангажираат некогашниот чувар на мрежата на Барселона, Виктор Валдес. Шпанскиот голман од минатиот месец тренира на „Олд Трафорд“. Како што тврди британскиот весник „Индепендент“, Де Хеа би можел да премине во мадридскиот Реал. Валдес со месеци паузираше поради сериозните повреди на коленото што ги доби во март годинава, при крај...

Лестер Бо Мекејлеб се сели во Валенсија

Кошаркарскиот клуб Валенсија покажува сериозен интерес за Американецот со македонски пасош, Лестер Бо Мекејлеб и, според шпанските медиуми, договорот би можел да биде потпишан во наредните денови. Тренерот на Валенсија, Велимир Перасовиќ, е заинтересиран за Мекејлеб откако екипата ја напушти Двајт Бајкс, кој се врати во САД. Валенсија ја забележа првата победа во Евролигата откако во четвртото коло славеше над Лаборач Куча...

Владо Илиевски пред трансфер во Цибона

Долгогодишниот македонски репрезентативец, Владо Илиевски, е на добар пат да најде нов клупски ангажман откако беше обелоденето дека искусниот плејмејкер е многу близу до договор со Цибона. Илиевски е без клуб откако по завршувањето на минатата сезона си замина од редовите на чешки Нимбурк, во текот на летово беше поврзуван и со трансфер во Работнички, но не успеа да...

Инцидент помеѓу Македонци и Албанци во Скопје, повеќе истрели од огнено оружје

Повеќе истрели од огнено оружје, фрлање со камења и со шишиња, како и вербално и физично насилство се случи вечерва за време на одржувањето на протестот против прифаќањето на...