fbpx
Таг: ТППЕ Тетово

таг: ТППЕ Тетово

Во пожар целосно изгоре училиштето во тетовско Ново Село

Во пожар што избувна денеска попладне, целосно изгоре Основното училиште „11 Октомври“ во Ново Село, Тетовско, информира СВР Тетово. Во пожарот нема повредени, а опожарено е едно возило што било паркирано во близина на училиштето. Според полицијата, директорот на училиштето, околу 13.45 часот, во полициската станица Камењане пријавил дека гори покривната конструкција од училиштето. Тетовската територијална противпожарна единица интервенирала со три противпожарни возила...

„Твич“ ги укина новите правила за рекламирање откако стримерите почнаа да ја напуштаат платформата

Услугата за пренос во живо „Твич“ објави дека ги укинува своите нови правила за рекламирање - одлука што ја донеле откако неколку стримери најавија дека ја напуштаат платформата. Оваа платформа,...