fbpx
Таг: тестирања

таг: тестирања

Денеска 12 починати од ковид-19, како и четири лица пријавено од претходно

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа биле регистрирани 12 починати лица од ковид-19, и тоа шест починати лица се од Скопје (57г, 64г, 72г, 76г, 85г и 86г), две починати лица се од Прилеп (40г и 82г) и по едно починато лице е од Битола (67г), Кавадарци  (73г), Кочани (72г) и Македонски Брод (70г). Дополнително, во Регистарот...

Денеска 298 нови случаи на ковид-19 од 2.831 тестирања, пријавени се 6 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.831 тестирања, а регистрирани се 298 нови случаи на ковид-19, и тоа најмногу во Скопје – 145, Кавадарци – 23 и Прилеп – 17. Во текот на изминатово деноноќие регистрирани се шест починати лица: по едно починато лице од Прилеп (60г), Велес (68г) , Скопје (69г), Кратово (55г), Демир Хисар...

Денеска се регистрирани 326 нови случаи на ковид, 100-годишно лице меѓу починатите

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.562 тестирања, а регистрирани се 326 нови случаи на ковид-19, при што најголем број на нови случаи има во Скопје – 145, Прилеп – 22 и Битола – 21. Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 8 починати лица: 3 починати лица од Скопје (77г, 83г и 100г),...

Денеска 308 нови случаи на ковид-19, регистрирани осум починати лица

ковид тест
Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 2.643 тестирања, а регистрирани се 308 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 155, Охрид – 26, Битола – 21, Струмица – 19, Куманово – 15, Штип – 10, Кавадарци – 8, Прилеп и Велес – по 7, Тетово – 6,...

Денеска 377 нови случаи на ковид-19, пријавени се 12 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.608 тестирања, а регистрирани се 377 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 164, Кавадарци – 31, Прилеп – 30, Битола – 24, Охрид – 16, Велес – 15, Куманово – 11, Штип – 10, Кичево – 9, Тетово – 7, Струмица и Крива Паланка – по 6,...

Денеска 361 нов случај на ковид-19, регистрирани осум починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се  3.028 тестирања, а регистриран е 361 нов случај на ковид-19, од кои најголем број на случаи се од Скопје - 166, Прилеп - 44 и Битола - 30. Во текот на изминатото деноноќие регистрирани се 8 починати лица: 4 починати лица од Скопје (61г, 71г, 71г и 83г), 3...

Денеска 342 нови случаи на ковид-19 и седум починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.349 тестирања, а регистрирани се 342 нови случаи на ковид-19. Најголем дел од случаите се од Скопје - 135, по што следуваат Битола - 35 и Велес - 17. Во текот на изминатото деноноќие регистрирани се 7 починати лица: 3 починати лица од Скопје (67г, 74г и 79г) и...

Денеска 460 нови случаи на ковид од 2.424 тестирања, починати се седум лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.424 тестирања, а регистрирани се 460 нови случаи на ковид-19, при што најголем број се регистрирани во Скопје - 185, по што следуваат Прилеп (54) и Битола (45). Во текот на изминатово деноноќие регистрирани се 7 починати лица: 3 починати лица од Скопје (63г, 67г и 83г), 2 починати...

Денеска 18 лица починаа од ковид-19, пријавени уште четворица починати од претходно

Продолжува да расте бројот на починати лица од ковид-19 во земјава. Министерството за здравство информира дека во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 18 починати лица: 6 починати лица од Скопје (63г, 68г, 70г, 71г, 72г и 89г), 3 починати лица од Струмица (71г, 73г и 87г), по 2 починати лица од Пробиштип (60г и 67г) и Неготино...

Денеска 17 починати лица од ковид-19, пријавени и шест починати од претходно

Во текот на изминативе 24 часа регистрирани се 17 починати лица од ковид-19 во земјава, а пријавени се и шест починати лица од претходно, информираат од Министерството за здравство. Вкупниот број на починати лица од ковид-19 се искачи на 7.390. Во изминатово деноноќие регистрирани се 4 починати лица од Куманово (62г, 64г, 78г и 93г), 3 починати лица од Прилеп...

Денеска нови 524 случаи на ковид-19 од 3.126 тестирања, починати се 9 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.126 тестирања, а регистрирани се 524 нови случаи на ковид-19, и тоа најмногу во Скопје - 215, Битола - 44 и Кавадарци - 27. Во моментов вкупниот број на активни случаи на ковид-19 во земјава се искачи на 8.271, додека во Македонија од почетокот на ковид-19 пандемијата се...

Денеска 469 нови ковид случаи и 13 починати лица, меѓу кои и лице на 33 години од Неготино

Министерството за здравство информира дека во изминативе 24 часа биле направени 3.296 тестирања, а регистрирани се 469 нови случаи на ковид-19: Скопје – 205, Битола – 50, Кавадарци – 35, Прилеп – 23, Куманово и Штип – по 20, Тетово – 13, Велес и Охрид – по 11, Крива Паланка и Делчево – по 9, Кочани – 7, Гевгелија...

Регистрирани уште 432 случаи на ковид-19 и 13 починати лица

Министерството за здравство (МЗ) соопшти дека во последните 24 часа се направени 2.663 тестирања, а регистрирани се 432 нови случаи на ковид-19: Скопје – 142, Битола – 47, Прилеп – 31, Куманово – 22, Кавадарци – 19, Тетово, Велес и Кочани – по 18, Штип и Радовиш – по 12, Демир Хисар – 9, Гевгелија, Ресен и Делчево –...

Денеска 550 новозаболени од ковид-19, бројот на активни случаи се искачи на над 7.000

Веќе неколку дена по ред, бројот на новозаболени лица од ковид-19 е над 500. И денеска, од 3.029 направени тестирања, регистрирани се 550 нови случаи на ковид-19. Со ова, вкупниот број на активни случаи се искачи на 7.275, информираат од Министерството за здравство. Притоа, во изминатово деноноќие регистрирани се 12 починати лица: 5 починати лица од Скопје (32г, 70г, 70г,...

Расте бројот на новозаболени лица, денеска регистрирани речиси 600 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство (МЗ) соопшти дека во последните 24 часа во земјава се направени 3.391 тестирања, а регистрирани се 593 нови случаи на ковид-19: Скопје – 272, Куманово и Прилеп – по 39, Битола – 38, Велес – 27, Кавадарци – 25, Кочани – 22, Крива Паланка – 21, Тетово – 20, Штип – 15, Кичево – 10, Неготино...

Регистрирани се 495 новозаболени од ковид-19, починаа 13 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.145 тестирања, а регистрирани се 495 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 228, Кавадарци – 30, Велес – 27, Битола – 24, Штип – 21, Прилеп – 20, Куманово – 17, Крива Паланка – 13, Кочани – 12, Тетово – 11, Кичево, Гевгелија...

Денеска регистрирани 436 нови случаи на ковид-19, пријавени се 7 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.732 тестирања, а регистрирани се 436 нови случаи на ковид-19, и тоа во: Скопје – 203, Битола – 24, Куманово и Кавадарци – по 22, Велес и Штип – по 21, Прилеп – 19, Кочани – 16, Тетово – 12, Пробиштип – 9, Охрид – 8, Неготино и...

Во земјава досега дијагностицирани над 200.000 случаи на ковид-19, денеска 511 новозаболени лица

Од почетокот на ковид-19 пандемијата до денес, преку тестирања во лабораториите се откриени над 200.000 случаи на лица кои заболеле од корона вирусот. Министерството за здравство денеска повторно информира за над 500 новозаболени лица во едно деноноќие. Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.622 тестирања, а регистрирани се 511 нови случаи на ковид-19:...

Регистрирани 135 нови случаи од 1.514 тестирања за ковид-19 и 11 починати лица

Министерството за здравство (МЗ) соопшти дека во изминативe 24 часа, Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) регистрирал 135 нови случаи на ковид-19 во земјава, како и 11 починати лица и 330 оздравени пациенти. Од направените 1.514 тестирања во изминативе 24 часа, новите 135 случаи се во најголемиот број од Скопје - 91, па следуваат: Куманово – 14, Кавадарци – 7, Струга...

Денеска 227 нови случаи на ковид-19, пријавени се 15 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последниве 24 часа направени се 2.595 тестирања, а регистрирани се 227 нови случаи на ковид-19, и тоа во: Скопје – 128, Куманово – 15, Прилеп – 12, Штип – 11, Крива Паланка – 9, Кавадарци – 8, Битола и Свети Николе – по 6, Охрид, Струмица и Неготино – по 5, Велес и...

Нови 193 новоазразени лица, бројот на ковид случаи е во пораст

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 894 тестови, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19. Најголем...