fbpx
Таг: Текен

таг: Текен

Видео игри со боречки вештини: серијал Текен

Скриншот од играта Tekken 3
Естетиката на боречките вештини преставена во видео игри знае да биде претерана, но има неколку видео игри коишто се извонренди таканаречни „тепачки игри“ (fighting games). Денес ви ја препорачуваме најдобрата -играта Tekken 7. https://youtu.be/1V-_q3SKh5w   Во Текен (што инаку на јапонски значи „железна тупаница“) серијалот се издвојуваат три верзии на играта коишто се најигриви, а тоа се Текен 3 за PlayStation 1,...

Макрон: Најден е компромис за преговарачката рамка на Северна Македонија

Францускиот претседател Емануел Макрон од Мадрид, на НАТО самитот соопшти оти смета дека е најдено компромисно решение за преговарачката рамка на Северна Македонија, која ја вклучува и Бугарија, јави...