fbpx
Таг: танчерски натпревар

таг: танчерски натпревар

Скопје ќе биде домаќин на Светски шампионат во латино танц

Следниот месец во Скопје ќе се одржи Светскиот шампионат во латино танц, на кој се очекуваат повеќе од 2.000 танчери од повеќе од 20 земји од светот. Глобалниот настан го организираат танцовите студија „Eat the Beat“ и „Break a Leg“, кои досега биле домаќини на голем број вакви светски настани. „Светскиот шампионат во латино танц претставува многу повеќе од само...

Адвокатите на САД негираат дека обвинувањата против Џулијан Асанж се политички мотивирани

Кривичната пријава е поднесена против Џулијан Асанж бидејќи го открил идентитетот на изворите и поттикнувал кражби и хакирање, а не поради политички причини, рекоа адвокатите што ја застапуваат владата...