fbpx
Таг: табела

таг: табела

Регулаторна: Ако парното недоволно загрева, сметката треба да биде пониска

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕВУ) соопшти дека според Правилникот за утврдување на квалитетот на испорачаната топлинска енергија, ако парното греење е недоволно, корисниците треба да добијат пониски сметки. За тоа да се случи, првин е потребно корисниците да добијат решение од страна на комисијата за проверка на квалитет на испорачаната топлинска енергија дека имаат неквалитетна испорака...

Вечерва последен натпревар од групната фаза во Лига на шампиони

Групната фаза од Лига на шампиони завршува вечерва, во 20.45 часот, со последните осум натпревари од оваа фаза. За вечерва останува да се дефинираат само уште два тима кои ќе продолжат во осминафиналето, додека за последните две места, пак, ќе се борат тимовите на Рома, Манчестер сити, ЦСКА Москва, Спортинг и на Шалке. Вечерва ќе играат:  Група Е Рома – Манчестер сити Баерн Минхен –...

Вардар загуби од Ренова со убедливи 3-0

Лидерот на табелата на македонскаta прва фудбалска лига, Вардар, денеска на гостувањето во Тетово загуби од тимот на Ренова со убедливи 3-0. Работнички на арената „Филип Втори“ ја совлада екипата на Брегалница и сега заостанува само три бода во однос на Вардар. Во последното коло од есенскиот дел на првенството се среќаваат токму Вардар и Работнички. Вардар може да остане...

Лавров направи театар во Скопје: Наместо одговори, се расправаше со новинари

Русија од пресот на Сергеј Лавров денеска направи пропаганден театар во срцето на Скопје, a со цел да го засени последниот ден и заклучоците од Министерскиот совет на ОБСЕ....