fbpx
Таг: Спотифај

таг: Спотифај

И „Спотифај“ укинува стотици работни места

Шведскиот музички стриминг гигант „Спотифај“ најави дека ќе намали 6 отсто од своите речиси 10.000 вработени лица, нагласувајќи ја потребата да се подобри ефикасноста, пренесе Би-би-си. „Спотифај“ минатата година броела 9.800 вработени со полно работно време, а компанијата во октомври соопшти дека ќе го забави вработувањето во текот на 2023 година. И покрај популарноста на музичкиот онлајн пазар, „Спотифај“ никогаш...

Повредени цивили во руски ракетни напади врз Харков

Два руски проектила го погодија центарот на Харков во североисточниот дел на Украина, при што еден од проектилите погодил станбена зграда, а друг високообразовна институција, јави Укринформ. Гувернерот на Харков,...