fbpx
Таг: сообраќајни прекршоци

таг: сообраќајни прекршоци

Полицијата вчера во Скопје казнила 374 возачи, од кои 92 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само во текот на вчерашниот ден, на територијата на град Скопје изречени се вкупно 374 санкции, информираат од МВР. Полицијата вчера казнила 24 лица кои возеле без возачка дозвола, а изречени се и 92 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење,...

Во Скопје вчера санкционирани се 322 возачи, од кои 105 за пречекорување на брзината

Министерството за внатрешни работи (МВР) продолжува со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само во текот на вчерашниот ден, на територијата на град Скопје изречени се вкупно 322 санкции, информираат од МВР. Полицијата вчера казнила 18 лица кои возеле без возачка дозвола, а изречени се и 105 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење, како и 13 прекршоци...

Полицијата вчера во Скопје казнила 286 возачи, од кои 150 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 286 санкции, информираат од МВР. Полициските службеници вчера казниле 13 лица кои возеле без возачка дозвола, напишале 150 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење, и 14 прекршоци...

Повеќедневни засилени акциски контроли се спроведуваат во Штип

Само во еден ден сообраќајната полиција изрече 114 санкции за возачите, во рамките на акциската контрола. Најчести прекршувања на законот се возење без возачка дозвола, нерегистрирани возила, а изречени се и 12 сакции за неносење маска во возилото. -Во засилената акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Штип, спроведена на 23.09.2020 година, изречени се вкупно 114 санкции, меѓу кои, 21 за...

Во Скопје вчера санкционирани 393 возачи, од кои 164 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 393 санкции, информираат од МВР. Полициските службеници вчера казниле 27 лица кои возеле без возачка дозвола, напишале 164 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење, и 22...

МВР: Во Скопје вчера санкционирани 325 возачи, од кои 128 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје, вчера биле изречени вкупно 325 санкции, информираат од МВР. Полициските службеници напишале казни на 18 лица за возење без возачка дозвола, додека 128 прекршоци биле констатирани за пречекорување на дозволената брзина на движење од возачите. Полицијата...

Полицијата вчера во Скопје санкционираше 311 возачи, од кои 130 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден (21.09.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 311 санкции, информираат од МВР. Полициските службеници казниле 17 лица за возење без возачка дозвола, додека 130 прекршоци се напишани за пречекорување на дозволената брзина на движење....

МВР вчера санкционирало 346 возачи во Скопје, од кои 150 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден (20.09) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. „На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 346 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 17 лица, пречекорување на дозволената брзина на движење 150 прекршоци, нерегистрирани возила 24, 28 санкционирани мотоциклисти и три одземени...

Полицијата вчера во Скопје казни 513 возачи, од кои 148 за пречекорена брзина на движење

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје, во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 513 санкции, информираат од МВР. Полициските службеници вчера напишале казни за повеќе прекршоци констатирани кај возачите, меѓу кои за возење без возачка дозвола се казнети 35 лица, за...

МВР: 379 возачи вчера биле санкционирани во Скопје, 101 ја пречекориле брзината

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден (16 септември) продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени биле вкупно 379 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 17 лица, пречекорување на дозволената брзина на движење 101 прекршоци, нерегистрирани и технички неисправни возила 32, 41 санкционирани мотоциклисти, 66 мерки за...

Полицијата вчера во Скопје изрекла 376 казни за возачи и пешаци

Полициските службеници во текот на вчерашниот ден во Скопје продолжија со засилени контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи. Вчера на подрачјето на СВР Скопје изречени се 376 прекршоци по повеќе различни основи на возачи и пешаци од страна на полицијата, информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР). Меѓу напишаните казни, за возење без возачка дозвола санкционирани...

Полицијата во сообраќајни контроли во Скопје вчера напишала 514 казни

Министерството за внатрешни работи (МВР) од вчера почна со спроведување на засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи во Скопје, но и на територијата на целата држава, соопшти портпаролот на МВР, Тони Ангеловски на денешната прес-конференција. „Се санкционираат сите сообраќајни прекршоци, а особено оние кои што се најчеста причина за сообраќајни незгоди со тешки последици,...

МВР: Вчера 10 сообраќајни незгоди и 66 казнети возачи во Скопје

Вчера на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле 10 сообраќајни незгоди, во кои кај едно лице биле констатирани тешки телесни повреди, а осум поминале со лесни повреди, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. Полицијата, како што информираат од МВР, вчера издала вкупно 66 мандатни платни налози, односно казни, додека 74 возила биле подигнати од службата „пајак“. „Од преземените...

Средба Ковачевски – Лосон: Поддршка од Обединетото Кралство за реализација на стратешките цели

Премиерот Димитар Ковачевски се сретна со Метју Лосон, новиот амбасадор на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска во нашата држава, информираат од владината прес-служба. На состанокот е потврдено...