fbpx
Таг: социјално загрозени семејства

таг: социјално загрозени семејства

Студентка донираше новогодишни пакетчиња на учениците на „Д-р Златан Сремец“

Анастасија Андреевска е млада студентка која во петокот ги израдува учениците од ОУРЦ "Д-р Златан Сремец" донирајќи им новогодишни пакетчиња, собрани преку инцијатива за хуманитарна акција што ја започнала пред две недели на своите профили на социјалните мрежи. „Свесна сум дека има многу дечиња кои за жал имаат потежок живот и тажни судбини. Деновите пред Нова година за секој човек,...

ЗНМ: Новинари против нивна волја задржани во претпријатието „Комунална хигиена – Скопје“

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) ја осудува постапката на службеници од секторот за односи со јавност и од обезбедувањето на „Комунална хигиена – Скопје“ кои, како што се...