fbpx
Таг: Сити Мол

таг: Сити Мол

Три години затвор и три години забрана за возење доби возачот што ја прегази Викторија кај „Сити мол“

Три години затвор и три години забрана за возење доби возачот Јордан Ѓоргиев кој на 20 јануари со БМВ џип ја прегази 24-годишната Викторија Николова од Радовиш кај „Сити мол“. Судот образложи дека висината на казната за тешки дела во сообраќајот е помала од законски предвидениот минимум од 4 години за ова дело, затоа што се земени предвид и олеснителните...

Наскоро почнува изградбата на мини-град на местото на Скопски Саем

Еден од најбогатите бизнисмени од Албанија, Самир Мане, вчера во емисија на албанската телевизија „Клан“, најави дека следниот месец ќе започне изградбата на инвестициски комплекс на местото на стариот Скопски саем, вреден 300 милиони евра. Тоа значи дека наскоро ќе почне уривањето на халите во кои 45 години се одржуваа најголемите саемски манифестации во Македонија. Големиот комплекс со станбени и деловни...

Албанската „Балфин груп“ го купила земјиштето на Скопски саем од бугарската „Кардфинанс“

Парцелата на Скопски саем, сосе објектите, е продадена, а „Скопски саем“ како бренд и компанија ќе ги продолжи своите активности за организирање саемски манифестации на нови локации, потврди Дејан Кошутиќ, директор на „Скопски саем“, на денешното отворање на саемот „Технома 2017“ во „ВИП-арена - Борис Трајковски“. Тој појасни дека на 28 јули годинава нов сопственик на парцелата и на компанијата „Скопски...

Црниот петок и дождот го наполнија Сити мол

Полни продавници и ходници со луѓе, главно млади, со по неколку кесиња тешко се движат низ гужвата во Скопје сити мол по повод т.н. Црн петок – првиот ден по американскиот празник Ден на благодарноста, кој како можност за шопинг со попусти, очигледно заживува и кај нас и добива македонска димензија. Приодите кон Сити мол и паркинзите од утрово се...

Бесплатни прегледи за ХОББ во „Сити мол“

По повод Светскиот ден за хронична опструктивна белодробна болест - ХОББ 2015 година, кој се одбележува под мотото „Не е предоцна“, Институтот  за белодробни заболувања и туберкулоза - Скопје денеска организира бесплатни прегледи за мерења на дишната функција. Прегледите ќе се изведуваат во период од 10 до 13 часот во „Сити мол“. Со овој настан треба да се испрати порака до...

Средба Ковачевски – Лосон: Поддршка од Обединетото Кралство за реализација на стратешките цели

Премиерот Димитар Ковачевски се сретна со Метју Лосон, новиот амбасадор на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска во нашата држава, информираат од владината прес-служба. На состанокот е потврдено...