fbpx
Таг: Санџај Прадхан

таг: Санџај Прадхан

Прадхан: Градењето на партнерски однос помеѓу граѓаните и Владата е од особено значење за време на ковид-пандемијата

Генералниот директор на Отворено владино партнерство (ОВП), од канцеларијата во Њујорк, Санџај Прадхан денеска се обрати на владина седница на која присуствуваше премиерот Зоран Заев и министрите во Владата. Северна Македонија веќе десет години е дел од оваа иницијатива и до сега спровела четири Акциски планови со помош на граѓанскиот сектор. Прадхан објасни дека целта на ОВП е да се...

Апелација досуди условна казна за Мијалков за случајот „Плацевите на Водно“

Апелацискиот суд од Скопје со донесената пресуда ја замени затворската казна за ексдиректорот на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) Сашо Мијалков со условна осуда, додека ја зголеми затворската...