fbpx
Таг: Ридван Ибраими

таг: Ридван Ибраими

Пукање во Арачиново, ранет возачот на градоначалникот

Попладнево во Арачиново, мета на истрели од огнено оружје бил градоначалникот на општина Арачиново Ридван Ибраими. Како што информира Министерството за внатрешни работи, во градоначалникот било пукано додека шетал на отворено. Засега причините за инцидентот не се познати, а во престрелката ранет е неговиот возач, кој во моментов е на операција на Клиниката за торакална хирургија. Инаку пред два месеци, двајца...

Општина Арачиново под клуч поради „безбедосни причини“, Спасовски порача конфликтите да ги расчистат меѓусебно

Откако завчера Министерството за внатрешни работи (МВР) го приведе 69-годишниот скопјанец Р.А., поради закани кон градоначалникот на Општина Арачиново Ридван Ибраими, општината денес ги заклучи вратите поради „безбедносни прчини“. Според пријавата на Ибраими, додека тој не бил присутен во општинската зграда, Р.А. пред други присутни лица упатувал закани по неговиот живот, а во врска со предмет за доделување на користење...

Светските лидери со осуда за нападот врз Трамп

Лидерите ширум светот го осудија обидот за атентат врз поранешниот американски претседател Доналд Трамп и изразија загриженост за него. Претседателскиот кандидат на Републиканската партија беше на митинг во Пенсилванија...