fbpx
Таг: рејтинг

таг: рејтинг

Грчки анкети: СИРИЗА води пред Нова демократија

Опозициската СИРИЗА води пред Нова демократија во сите нови анкети во грчките медиуми. Како што се заострува трката меѓу владата и опозицијата во пресрет на 17 декември и на првото гласање за претседател во парламентот, грчките медиуми сè повеќе се преплавуваат со нови анкети за рејтинзите на партиите во случај претседателските избори да пропаднат и да бидат распишани предвремени парламентарни...

ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје

Темата ментално здравје стана особено актуелна помеѓу младите по Ковид-пандемијата, кога начинот на кој дотогаш се функционираше и учеше се промени, што пак предизвика нарушување на менталната благосостојба речиси...