fbpx
Таг: Qeveri

таг: qeveri

Заев за „Мета“: Што сакате? Преговори нема и нема да има!

Според најавите, главни теми на состанокот се очекува да бидат стратегијата за натамошно дејствување на опозицијата
Нема никакви преговори помеѓу власта и опозицијата, тврди во изјава за агенцијата „Мета“, Зоран Заев, лидер на СДСМ. - Што сакате да направите? СДСМ повеќепати изјави дека нема никакви преговори, ниту разговори меѓу власта и опозицијата. Нашите ставови се јасни. Без да се прифатат сите пет барања, ние нема да преговараме со никого - изјави Заев за „Мета“. Во петокот, 21...

Средната оценка на државната матура годинава е 3,78, лани била 3,61

Од денеска на пладне, се објавени прелиминарните резултатите од државната матура, што е за 12 дена порано од законскиот рок, информираат во Државниот испитен центар (ДИЦ). Оттаму додаваат дека...