fbpx
Таг: претплата

таг: претплата

„Телеграм“ воведе можност за претплата со дополнителни функции

Откако претходно месецов ја најави, апликацијата за размена на пораки „Телеграм“ ја промовираше својата премиум услуга, која на корисниците им дава пристап до дополнителни функции по цена од 4,99 американски долари месечно, пишува „Д Врџ“. Со претплатената верзија корисниците ќе добијат побрзо преземање и поголема максимална големина на прикачување на датотеки. Претплатниците на премиум услугата имаат ограничувања двојно поголеми од...

Snapchat планира да воведе претплата за корисниците на премиум услуги

Snapchat започна со тестирањето на опцијата за воведување на претплата за опцијата Snapchat Plus, за која што би биле заинтересирани корисниците на премиум услуги, јавуваат светските медиуми. Бесплатната верзија на апликацијата ќе може да се користи и во иднина од сите, со тоа што во наредниот период нема да бидат достапни премиум услугите за корисниците кои не сакаат да...

По најавата на Инстаграм, и ТикТок тестира „претплати“ на каналите на креаторите

ТикТок
Видео платформата ТикТок најави дека тестира поддршка за претплати од страна на корисниците, со што им го отвора патот на креаторите да наплатат за нивните содржини. Оваа информација ја сподели „Д Врџ“ (The Verge), повикувајќи се на „The Information“. Засега нема информации кај колку креатори се тестира оваа нова функција, ниту пак кога истата би станала достапна за сите. Од ТикТок...

Инстаграм почна со тестирање на „претплати“ на профилите на креаторите

Инстаграм
Инстаграм тестира нова функција која ќе им овозможи на корисниците, за одредена месечна претплата, да уживаат во ексклузивна содржина создадена од нивните омилени креатори. Според објавата на блогот на матичната компанија „Мета“ (Meta Platforms), Инстаграм ќе им даде слобода на креаторите да ја изберат цената по која сакаат гледачите да се претплатат на нивната содржина. Некои медиуми пишуваат дека цените...

Инфлуенсерите со над 10.000 следачи на Твитер од сега ќе може да заработуваат од твитање

Твитер во средата го лансираше Super Follow, функција која ќе им овозможи на одредени корисници да им наплатат за пристап до објавените содржини на другите твитерџии. Super Follow ќе биде достапна само за инфлуенсерите со над 10.000 следачи на Твитер, кои имаат над 18 години, се со седиште во САД и твитнале најмалку 25 пати во период од 30...

Твитер ја претстави својата прва претплатничка услуга – Twitter Blue

Твитер Блу
Твитер ја претстави својата нова опција за претплата, наречена Twitter Blue. Оваа дополнителна претплатничка услуга на Твитер кај корисниците ќе додаде функции како што се копче за поништување на твитот, обележувачи за вести и режим на читање, соопштија од Твитер. Претплатените корисници ќе имаат пристап и до „посветена“ поддршка за клиенти, но и поволности за прилагодување на иконата на...

„Шарли ебдо“ по нападот има повеќе од 200.000 претплатници

Бранот солидарност кон францускиот сатиричен весник „Шарли ебдо“ по терористичкиот напад во јануари, го зголеми бројот на претплатници за 20 пати, соопшти уредникот Ерик Портхол. - Надминавме 200.000 претплатници – рече Портхол, додавајќи дека вкупниот приход изнесува 14 милиони евра, имајќи предвид дека просечната претплата изнесува 70 евра. Пред нападот, „Шарли ебдо“ имаше само 10.000 претплатници. Магазинот доби и донација од 2,37...

Првите количини линдан од ОХИС заминаа за Франција

Првите количини линдан од малата депонија во ОХИС денеска заминаа за Франција. Вкупно 477,1 тони отпад од HCH ископани и спакувани во 1936 буриња и натоварени во седум контејнери...