fbpx
Таг: премрзнатост

таг: премрзнатост

Детето од Штип починало од истоштеност и од премрзнатост

Тригодишното дете кое вчера беше најдено мртво кај местото Струмина чешма, во штипската населба Суитлак, починало од истоштеност и од премрзнатост, било утврдено по извршената обдукција на телото. -По извршената обдукција на телото на детето, констатирано е дека нема траги на насилство. Детето, најверојатно, починало од премрзнатост и од прегладнетост - соопшти портпаролката на СВР Штип, Гордана Панајотова. Мајката на починатиот Чинар, Бајрамиша...

Пеколот на земјата се врати во Газа, борбите продолжуваат

Борбите во Газа продолжуваат, откако пропаднаа разговорите за продолжување на еднонеделното примирје со Хамас и посредниците рекоа дека израелските бомбардирања ги комплицираат обидите за повторно прекинување на воените дејствија,...