fbpx
Таг: поранешна министерка

таг: поранешна министерка

„Сега шу праиме?!?“, му твитна Јанкулоска на британскиот амбасадор Гарет

Поранешната министерка за внатрешни работи и висок функционер на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Јанкулоска, денеска преку свои објави на социјалните мрежи „Твитер“ и „Фејсбук“ се потсмева со одлуката на Велика Битанија за излегување од Европската Унија. „Сега Шу праиме?!?“, му твитна таа на амбасадорот на Велика Британија во земјава, Чарлс Гарет. https://twitter.com/G_Jankuloska/status/746289977533796352 Јанкулоска на својот фејсбук-профил, пак, напиша „Добро утро Европо“ (Good morning Europe),...

Гордана Јанкулоска стана доктор на науки

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанулоска, стана доктор на науки од областа на безбедноста. Таа на Факултетот за безбедност во Скопје ја одбранила докторската дисертација на тема „Современи методи во сузбивањето на транснационалниот економско финансиски криминал“. За напредокот во науката и за новата академска титула, Јанкулоска се пофали на својот фејсбук-профил, на кој на македонски и на англиски напиша:...

Aкадемската фела избира нов ректор на УКИМ, резултатите ќе се знаат попладнево

Редовни, вонредни професори, доценти и студенти - членови на универзитетски студентски собранија на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ денеска избираа прв човек на најстарата високообразовна институција во државата. Право...