fbpx
Таг: попусти

таг: попусти

Пролетна распродажба на игри на Steam со намалувања до 75 отсто

Скриншот од Steam
Пролетната распродажба на игри на платформата Steam е во тек и ќе трае до 23 март. Ова е добра шанса да се “зграбат” најпосакуваните игри кои ги имате на вашиот список на желби од Steam.  Во листата на најефтини игри, моментално спаѓаат Tekken 7 за 5 евра, Pillars of Eternity 2: Deadfire за 10 евра, Injustice Gods Among us Ultimate...

„Блек фрајдеј“ нема никаква врска со ропството и црнците во Африка

Објава на Фејсбук шири невистини дека „Блек фрајдеј“ е термин поврзан со ропството и црнците од Африка. Наспроти тврдењето во постот, терминот Black Friday најпрво се поврзувал со финансиски пад на берзите во доцните 1800-ти години, а од средината на 1900-те години тој термин се поврзува со купувањето, односно „шопингот“ на денот после Денот на благодарноста, пишува „Вистиномер“ во...

Есенски попусти на игри на платформите Steam, Battle.net, GOG и Epic Games

Во тек се есенските попусти на најпознатите платформи за игри Steam, Battle.net, GOG и Epic Games. Во овој напис ќе ви обезбедиме линкови од каде можете да ги набавите игрите, ќе ги спомнеме најдрастичните попусти во случај да се работи за солидна игра, но и даваме и наши препораки за игри што можете да ги купите.  Би започнале со Steam....

Вистиномер: Лажен попуст на Фејсбук нуди „нинтендо свич“ за 123 денари

Оваа објава на Фејсбук го користи името на ланецот продавници за ИТ опрема „Анхоч“ за да го привлече вниманието на корисниците. Но, нема никаква формална врска помеѓу оваа компанија и овие измамници, за што од „Анхоч“ излегоа со реакција и предупредување дека се работи за лажна наградна игра, пишува Вистиномер.мк.    Текстот подолу го пренесуваме во целост: На социјалната мрежа Фејсбук  се шири објава за...

Саемот на книга ќе се одржи од 8 до 14 септември кај Аквапаркот во Скопје

Овогодинешното издание на Саемот на книга ќе се одржи од 8 до 14 септември на отворено, непосредно до Аквапаркот во рамките на А1 Арената - СЦ Борис Трајковски во Скопје, информираат организаторите. „Саемот на книга ќе се одвива според важечките владини протоколи, со почитување на сите донесени мерки. Искуството од минатата година покажа дека со почитување на мерките, Саемот за...

За една година издадени 4.220 младински картички

Во јуни минатата година беше промовиран проектот на Агенцијата за млади и спорт (АМС) наречен „Младинска картичка“ со која младите од 15 до 29 години имаат попусти и поволности во различни категории. Апликациите за картичката започнаа уште во јули, наредниот месец. За да се добие истата се аплицира онлајн, а потоа може да се подигне во Агенцијата за млади...

ВМРО-ДПМНЕ рекордер со 1,88 милиони евра собрани донации во 2016 година

Рекордер меѓу политичките партии по собрани донации од 1 јануари до 31 декември 2016 година е ВМРО-ДПМНЕ, со собрани вкупно 1,88 милиони евра членарини и донации од поединци и од фирми, се гледа од извештаите што вчера ги објави Државниот завод за ревизија. Од вкупно регистрирани 5.880 уплаќачи, партијата собрала 115,55 милиони денари, односно 1,878 милиони евра. Уплаќале партиски функционери,...

Пад на грчкиот извоз и на малопродажбата

Грчкиот извоз се намалил за 8,1 отсто во првата половина од 2016 година. Годинешниот извоз се смета дека е на најниско ниво од 2012 година досега. Ако лани истиот период профитот од извезувањето грчки производи бил 12,8 милијарди евра, годинава тој е 11,9 милијарди евра. Од Грчката конфедерација на извозници коментираат дека драстичниот пад од една милијарда евра во грчкиот извоз е...

За Македонците, 20 проценти попуст за зимување на Златибор

Ски-центарот Златибор нуди попусти до 20 проценти за гостите од Балканот, информираат од туристичката организација „Златибор“. Според директорот Арсен Ѓуриќ, одобрените попусти се движат од 5 до 20 проценти, во еден од 15 хотели што ја поддржуваат акцијата. - Македонија, БИХ, Црна Гора, Романија се перспективни пазари од каде ни доаѓаат од 15 до 20 отсто од вкупниот број гости, односно преку 80 отсто...