fbpx
Таг: починати пациенти

таг: починати пациенти

Нови 232 случаи на ковид-19, пријавени шест починати пациенти

Министерството за здравство соопшти дека во последниве 24 часа во земјава биле регистрирани 232 нови случаи на ковид-19: Скопје – 139, Битола – 19, Кавадарци – 14, Охрид – 10, Прилеп – 8, Кичево – 5, Гостивар и Неготино – по 4, Куманово, Тетово и Кочани – по 3, Велес, Струмица, Штип, Струга, Радовиш, Делчево и Дебар – по...

Денеска 322 нови случаи на ковид-19, пријавени се 6 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.246 тестови, а регистрирани се 322 нови случаи на ковид-19, и тоа најмногу во: Скопје – 178, Битола – 31 и Кавадарци – 19. Од вкупниот број на позитивни случаи (322), регистрирани се 42 реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа, регистрирано е едно починато лице од Скопје (86г),...

Денеска 281 новозаболен од ковид-19, пријавени се тројца починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.275 тестови, а регистрирани се 281 нов случај на ковид-19. Најголем број од новозаболените лица се регистрирани во: Скопје – 169, Битола – 24 и Кавадарци – 13. Од вкупниот број на позитивни случаи на ковид-19 (281), регистрирани се 48 реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се три...

Денеска 319 нови случаи на ковид-19, пријавено е едно починато лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.720 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на ковид-19, и тоа во: Скопје – 184, Битола – 25, Кавадарци – 23, Куманово – 14, Прилеп – 11, Велес и Кичево – по 9, Гевгелија – 7, Охрид – 6, Неготино и Делчево – по 5, Кочани –...

Откриени 310 нови случаи на ковид-19, од нив 49 се случаи на повторно заразување

Најновите податоци од Институтот за јавно здравје за последните 24 часа говорат за 310 новооткриени случаи на ковид-19 во земјава. Тие се регистрирани од направени вкупно 2.609 тестови. Речиси две третини од новиот случаи се од Скопје, односно 199 случаи, а втор град по бројност е Битола, со безмалку 11 пати помалку случаи, односно 19. Другите градови, односно Центри за...

Нови 64 случаи на ковид-19, пријавени се 4 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 965 тестови, а регистрирани се 64 нови случаи на ковид-19, од кои 50 се во Скопје, Прилеп и Кавадарци по 5, Битола, Тетово, Крива Паланка и Виница по 1. Од вкупниот број на позитивни (64), регистрирани се 12 реинфекциии. Регистрирани сe 296 оздравени пациенти од: Скопје – 173, Прилеп –...

Денеска повторно над 310 нови случаи на ковид, починати двајца

Во изминативе 24 часа во земјава од направени 2.250 тестови се регистрирани 319 нови случаи на ковид, а како резултат на болеста починале двајца. Според најновите податоци за ковид-случаите од Институтот за јавно здравје, што ги објави Министерството за здравство, ковид-пандемијата не попушта и веќе четврти ден бројот на нови случаи е над 310 дневно. Вчера беа регистрирани 324 случаи,...

Регистрирани 324 нови случаи на ковид – трет ден по ред бројката е над 310 случаи дневно

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа во земјава се направени 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на ковид-19. Од нив приближно две третини се во Скопје - 207 случаи. Со најновите резултати, денешниот е трет ден по ред во кој бројката на нови случаи во земјава е над 310: Во вторникот имаше 312 нови случаи,...

Регистрирани 312 нови случаи на ковид и петмина починати

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа во земјава биле направени 2.605 тестови, а регистрирани 312 нови случаи на ковид-19, од кои најголемиот број е од Скопје – 181. Следен на листата на нови случаи е Прилеп, со 17 регистрирани случаи. Од вкупниот број на позитивни (312), регистрирана е 51 реинфекција. Во изминативе 24 часа, регистрирани сe 290 оздравени...

Откриени нови 92 случаи на ковид-19, пријавени 4 починати лица

Министерството за здравство соопшти дека во оследните 24 часа во земјава се направени 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на ковид-19, од кои во Скопје 60. Од вкупниот број на позитивни (92), регистрирана е 13 реинфекција. Во изминативе 24 часа се регистрирани 363 оздравени пациенти и 3 починати лица - две од Скопје (73г и 80г) и едно починато...

Регистрирани 302 нови случаи на ковид-19, пријавени 6 починати лица

ковид тест
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, од направени 2.182 тестови се регистрирани 302 нови случаи на ковид-19. Најголем дел од новозаразените се во Скопје – 158, Прилеп – 22, Битола – 17. Од вкупниот број позитивни, регистрирани се 35 реинфекции. Министерството за здравство информира дека се оздравени 315 пациенти. Во текот на последното деноноќие, пак, починале 5 лица –...

Денеска 318 нови случаи на ковид-19, пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.358 тестови, а регистрирани се 318 нови случаи на ковид-19. Најголем број од случаите се регистрирани во: Скопје – 166, Битола – 24, Велес и Прилеп – по 18. Од вкупниот број на позитивни случаи (318), регистрирани се 43 реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 7...

Нови 340 случаи на ковид-19, вкупната бројка на инфекции надмина 300.000

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа во земјава се направени 2.557 тестови за ковид-19, со што се откриени 340 нови случаи, од кои во Скопје се повеќе од половина - 198, по што следува Велес, со 21 нов случај. Од вкупниот број на позитивни (340), 56 се реинфекции, односно повторно заразени. Со најновата статистика, во Северна Македонија...

Денеска 223 нови случаи на ковид-19, пријавени се 4 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.365 тестови, а регистрирани се 223 нови случаи на ковид-19, и тоа најмногу во: Скопје – 131, Прилеп – 19 и Битола – 15. Од вкупниот број на позитивни случаи (223), регистрирани се 37 реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 3 починати лица: две починати лица...

Денеска 467 нови случаи на ковид-19, пријавени се 14 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.533 тестови, а регистрирани се 467 нови случаи на ковид-19, и тоа најмногу во: Скопје – 245, Куманово – 34 и Велес – 22. Од вкупниот број на позитивни случаи (467), регистрирани се 58 реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 10 починати лица: 4 починати лица...

Денеска 476 нови случаи на ковид-19, пријавени се 17 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.781 тестови, а регистрирани се 476 нови случаи на ковид-19, и тоа најмногу во Скопје – 270, Прилеп – 25 и Куманово – 24. Од вкупниот број на позитивни случаи (476), регистрирани се 68 реинфекции на ковид-19. Во текот на изминатото деноноќие, регистрирани се 9 починати лица: 3 починати лица...

Бројот на починати лица од ковид-19 надмина 9.000, денеска 9 нови починати

Ковид-19 пандемијата во земјава резултираше со над 9.000 починати лица. Во изминатово деноноќие регистрирани се девет починати лица, со што вкупната бројка на граѓани што ја загубија битката со корона вирусот се искачи на 9.010, покажуваат податоците на Министерството за здравство. Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 6 починати лица: 3 починати лица од Скопје (60г, 69г и...

Регистрирани 473 нови случаи на ковид-19, пријавени 13 смртни случаи

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа во земјава се направени 3.146 тестови за ковид-19, а утврдени се 473 нови случаи. Повеќе од половината од нив се во Скопје, односно 255 случаи, а вториот град по Скопје е Битола, со 31 нов случај. Од вкупниот број на позитивни (473), регистрирани се 74 повторно заразени пациенти. Регистрирани сe 775 оздравени...

Денеска 631 новозаболено лице од ковид-19, пријавени се 10 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.818 тестови, а регистрирани се 631 нов случаj на ковид-19. Најголем број од случаите се регистрирани во Скопје – 337, Велес – 45 и Битола – 32. Од вкупниот број на позитивни случаи на ковид-19 (631), регистрирани се 102 реинфекции. Во текот на изминатово деноноќие, регистрирани се 6 починати...

Денеска 674 нови случаи на ковид-19, починале 21 лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа биле направени се 3.156 тестови, при што регистрирани се 674 нови случаи на ковид-19. Најголем број на случаи се регистрирани во Скопје – 352, Битола – 44 и Велес – 33. Од вкупниот број на позитивни случаи на ковид-19 (674), регистрирани се 98 реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани...

Експанзијата на Елден Ринг најавена за 20 јуни, преднарачки може да се прават уште сега

Експанзијата на Елден Ринг „Shadow of the Erd Tree“ е најавена за 20 јуни, но преднарачки на Steam може да се прават уште сега. Ви ја препорачуваме основната верзија...