fbpx
Таг: Playstation

таг: Playstation

Избор на најдобрите, најнови трејлери за игри од “PlayStation Showcase 2021”

Spider-man 2 https://youtu.be/-ekYxNjsh5o Спајдермен 2 е многу очекувана нова игра за "PlayStation 5" но ќе излезе дури во 2023та година. По големиот успех на првиот дел, што преставуваше хит игра која беше одлично сработена Спајдермен 2 се враќа во истиот сетинг со подобрена графика -иако во првиот дел графиката беше врвна, покрај оригиналниот лик на Питер Паркер како Спајдермен се појавува...

„И мојот идентитет постои“ – се одржа Маршот за видливост на трансродовите лица

Под мотото „И мојот идентитет постои“, граѓани и активисти вчера попладне по петти пат во земјава маршираа за видливост на трансродовите лица. Маршот го организираше граѓанската иницијатива за заштита...