fbpx
Таг: пешак

таг: пешак

Пешак прегазен на патот Охрид – Лескоец

Едно лице почина од повреди добиени во сообраќајна незгода што се случи утрово на патот Охрид - Лескоец, во близина на бензиската пумпа на „Макпетрол“. Како што информираат од СВР Охрид, несреќата се случила околу 8 часот. Во моментот кога пешакот го преминувал коловозот, во него удрил автомобил. На местото на несреќата веднаш по пријавата пристигнала и екипа на Итната медицинска...

Џип на граничната полиција се превртел на автопатот Тетово – Гостивар

Џип на граничната полиција вчера се превртел на автопатото Тетово - Гостивар. Во сообраќајната несреќа биле повредени четворица полицијаци, кои се надвор од животна опасност. Според првичните неофицијални информации, несреќата се случила кога возачот, обидувајќи се да се избегне пешак кој претрчувал на автопатот, ја изгубил контролата врз џипот.

За 24 часа, 11 сообраќајни несреќи во Скопје, еден пешак е тешко повреден

Во Скопје синоќа се случиле 11 сообраќајни несреќи, во кои еден пешак е потешко повреден, а четворица возачи и седум сопатници се здобиле со полесни повреди. Според сообраќајната полиција, случени се уште шест незгоди со мала материјална штета во коишто е пополнет европски извештај за случена сообраќајна незгода. Во текот на вчерашниот ден, санкционирани се и тројца возачи кои не пуштиле...

Дваесетгодишен возач прегази тинејџер

Патничко возило „фолксваген туарег“ со скопски регистарски ознаки, вчера попладне удрило во 16-годишниот скопјанец И.Б. на раскрсницата од булеварот Метрополит Теодосиј Гологанов и улицата 9 Мај во Скопје. Со возило на итна медицинска помош, пешакот И.Б. бил пренесен во Ургентниот ценар - Скопје, каде од страна на доктор му се констатирани тешки телесни повреди. Поради сериозноста на повредите И.Б. бил пренесен на...

Зошто младите од генерацијата „Зед“ се чувствуваат истоштено на своите работни места?

Исцрпени и под притисок уште во најраната фаза од нивната работна кариера. Многу од младите од генерацијата „Зед“ (Gen-Z) се чувствуваат истоштени на своите работни места и дожуваат 'burn...