fbpx
Таг: пенали

таг: пенали

Автопатот Кичево – Охрид во сериозни проблеми, Кинезите поставуваат услови

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев вели дека зголемувањето на бруто-домашниот производ од 3,2 проценти за оваа година може да се постигне со поттикнување на градежништвото, но не во проекти како „Скопје 2014“, туку преку изградба на инфраструктурата. Тој додаде дека градежништвото стагнира или е во минус, бидејќи се наследени проекти кои се штетни. - Можеме да земеме кредит од 500...

Реал Мадрид ја освои Лига на шампиони

Фудбалскиот клуб Реал Мадрид го победи Атлетико Мадрид на пенали 5:3, откако и по продолженијата резултатот остана нерешен 1:1. Со оваа победа, фудбалерите на Реал по 11 пат застанаа на европскиот трон и ја освоија Лига на шампиони. Кристијано Роналдо со неговиот гол на пенали, го реши натпреварот на стадионот Сан Сиро во Милано.

„И мојот идентитет постои“ – се одржа Маршот за видливост на трансродовите лица

Под мотото „И мојот идентитет постои“, граѓани и активисти вчера попладне по петти пат во земјава маршираа за видливост на трансродовите лица. Маршот го организираше граѓанската иницијатива за заштита...