fbpx
Таг: партиско седиште

таг: партиско седиште

Контраспин: Спиновите околу Талир 2 дополнително ја уриваат довербата во судството

Двата примера околу кои се спинува за Талир 2 покажуваат многу добро дека самите главни партии што во огромен дел биле и креатори на политики во правосудството и не може да се амнестираат за тоа дека довербата на јавноста е сè уште многу ниска, секојдневно со своите спинови придонесуваат таа доверба да остане закована за дното уште долго време…Спинува...

Државните ревизори откриле неправилности околу парите и имотите на политичките партии

Државниот завод за ревизија (ДЗР) денеска ги објави Конечните извештаи за извршена ревизија на Финансиските извештаи за 2018 година на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. Забележани се неправилности околу недвижниот имот и тековите на парите, односно приходите и расходите, со акцент на уплатата на членарината. За сите три политички партии е изразено мислење со резерва во однос на вистинитото и објективно...

Зијадин Села в понеделник првпат ќе се појави во јавност по нападот

Претседателот на Движење за реформи на ДПА (ДР-ДПА), Зијадин Села, првпат по нападот во Собранието на 27 април, кога беше брутално претепан, ќе одржи прес-конференција в понеделник, извести портпаролот на ДР-ДПА, Арбен Таравари, на својот фејсбук-профил. „ДР-ДПА со задоволство известува дека в понеделник, во 13 часот, во седиштето во Тетово ќе се одржи првата прес-конференција на нашиот претседател Зијадин Села....

НАТО: Инцидентите на „Северен тек“ се намерна непромислена саботажа и ризик за еколошка штета

НАТО Алијансата изрази длабока загриженост за штетата од гасоводите Северен тек 1 и 2 во Балтичкото Море. Во соопштението објавено на официјалната веб-страница инцидентите се наречени „намерни, непромислени и...