fbpx
Таг: осомниени

таг: осомниени

Тајланд: Две лица осолободени од сомнежот за мешаност во нападите во Бангкок

Тајландската полиција ги ослободи двајцата мажи од сомнежот дека се вмешани во бомбашкиот напад во главниот град Бангкок. Полицискиот портпарол реле дека е утврдено оти двете лица од снимките на безбедносните камери, кинески турист и неговиот тајландски водич, не се вмешани во нападот во кој загинаа 20 лица. Тајланѓанецот претходно сам и се предаде на полицијата, а Кинезот отпатувал дома после...

Мехмедовиќ: Го подготвуваме системот за евентуална епидемија со мајмунски сипаници

Да го подготвиме системот што е можно подобро за да одговори на евентуална епидемија со мајмунски сипаници и во нашата земја, е целта на Комисијата за заштита од заразни...