fbpx
Таг: ограбувачи

таг: ограбувачи

На 31 март немало оружен грабеж кај Скопјанка

Веста за  грабежот што наводно се случил минатиот петок кај Скопјанка, се темелеше на сведоштво и фотографија од неименуван очевидец, читател на порталот што ја пласираше веста. Но, набрзо се покажа дека информацијата е погрешна, дека немало оружен грабеж во Скопјанка.  Тој ден МВР на посочената локација спроведувало истражни активности кои не се поврзани со грабеж, пишува „Вистиномер“ во својата...

Пребегнат руски офицер и командант на „Вагнер“ раскажуваат за злосторствата извршени од руските сили во Украина

Пребегнатиот руски офицер Константин Јефремов и поранешниот командант на руската платеничка војска „Вагнер“ Андреј Медведев во две одделни интервјуа раскажуваат за воените злосторства што ги имаат извршено руските сили во Украина. Станува збор за лица коишто биле директно распоредени во Украина по воената инвазија од Русија, која започна на 24 февруари лани. Константин Јефремов е највисок офицер од руската војска...

Шеснаесетгодишник од Батинци доби кривична пријава за обид за разбојништво

Дека се обиделе да ограбат казино во раните утрински часови на 3 март, СВР Скопје товари шеснаесетгодишник од Батинци и негов четири години постар соселанец. Кривична пријава за обид за разбојништво добија А.Т. (20) и шеснаесетгодишникот, двајцата од скопското село. Тие во 3.45 часот влегле во казиното на улицата Иван Хаџи-Николов во Скопје и заканувајќи се со ладно оружје, од вработените побарале...

Ковачевски се сретна со Макрон, доби уверување дека Франција ја сака земјава во ЕУ

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Братислава се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон. На средбата присуствувал и министерот за надворешни работи Бујар Османи, информираат од владината прес-служба. Премиерот...