fbpx
Таг: нова серија

таг: нова серија

Во април премиера на „The Offer“ – серијата која го претставува снимањето на „The Godfather“

Во продукција на Paramount, режија на Декстер Флетчер и сценарио на Мајкл Толкин,  документарната мини-драма за случувањата зад сцената на снимањето на култниот крими филм „The Godfather“ премиерно пристигнува во април. „The Offer“ е приказ на замислата и процесот на снимање од режисерското око на Францис Форд Копола во улога на Ден Фоглер, аголот на продукција од Алберт Руди кој...

Јавното обвинителство со индикации дека д-р Жан Митрев може да ја напушти државата

Доктор Жан Митрев денеска бил повикан на распит во Основното јавно обвинителство од Скопје, во врска со предметот кој беше отворен по сторијата на Истражувачката репортерска лабораторија (ИРЛ), за...