fbpx
Таг: Ники Ивановска Котевска

таг: Ники Ивановска Котевска

Професорка со своите ученици ги ставија на хартија симптомите за психолошки абнормалности кај младите

Крвавиот масакр што се случи во белградското училиште „Владислав Рибникар“ ги крена на нозе надлежните во Македонија, како и целата стручна јавност која бара решенија за тоа како да се влијае да се превенираат вакви трагедии. Психолози, психијатри, експерти за физичко и сајбер насилство неодамна беа на состанок во Министерството за образование и наука за да разменат мислења и...

Поради дојавите за бомби, десетици средношколци повеќе време поминуваат во автобус одошто во клупа

Нови дојави за бомби денеска испразнија 21 средно и 11 основни скопски училишта, едно основно училиште во Прилеп, а мејл со закана доби и Основниот суд во Охрид. Со оглед на фактот дека од почетокот на второто полугодие, речиси секојдневно има дојави и прекин на наставата, се поставува прашањето, како овие случувања влијаат на образовниот процес, но и на...

На свадба пукал со автоматска пушка, го пренесувале на Фејсбук

СВР Велес - Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје поднел кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште во општина Чашка, поради постоење основи на сомнение за...