fbpx
Таг: налепница

таг: налепница

Видео од претседателот Џо Бајден и неговата внука Натали, извадено од контекст

Во постот што го рецензираме презентирано е видео од агол од којшто се добива впечаток како претседателот Бајден да се однесува непристојно. Дека презентираното во клипот од постот не соодветствува на реалната ситуација покажува видеоматеријал од над 10 минути, во кој комплетно е презентирано доаѓањето на Бајден со внука му на гласачкото место, гласањето како и неговата изјава пред...

Презентација на налепницата „Мисли на велосипедистите“

  Посебна налепница „Мисли на велосипедистите“ која има цел да ја подигне свеста на возачите за поголема безбедност на велосипедистите во сообраќајот, ќе биде презентирана денеска, во рамки на акцијата „Со велосипед на пат низ целиот град“. Акцијата ја организираат Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата во соработка со Автомото-сојузот на Македонија, кои ќе ги стават и првите налепници на возилата.

Ковачевски се сретна со Макрон, доби уверување дека Франција ја сака земјава во ЕУ

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Братислава се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон. На средбата присуствувал и министерот за надворешни работи Бујар Османи, информираат од владината прес-служба. Премиерот...