fbpx
Таг: Мотоциклисти

таг: Мотоциклисти

Санкциониран 301 возач вчера во Скопје, од кои 14 поминале на црвено

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје, во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 301 санкција, информираат од МВР. Полицијата вчера изрекла 69 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење, 14 мерки за возачи кои поминале на затворен семафор (црвено светло)...

Полицијата вчера во Скопје казнила 400 возачи, од кои 65 за пречекорување на брзината

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 400 санкции, информираат од МВР. Полициските службеници вчера напишале 65 казни за пречекорување на дозволената брзина на движење и 47 прекршоци за технички неисправни и нерегистрирани возила. Исто така...

МВР вчера казнило 332 возачи во Скопје, од кои 109 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден (11.10.) продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени биле вкупно 332 санкции, информираат од МВР. Најмногу казни биле напишани за пречекорување на дозволената брзина на движење (109 прекршоци), 48 казни се за технички неисправни и нерегистрирани возила, санкционирани се 20 мотоциклисти, а...

Полицијата вчера во Скопје изрекла 309 казни и исклучила 2 автобуси од сообраќај

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 309 санкции, информираат од МВР. Полицијата вчера казнила 8 лица кои возеле без возачка дозвола, како и 86 за пречекорување на брзината. Воедно изречени се 7 прекршоци за...

Полицијата вчера во Скопје казнила 401 возач, од кои 110 за пречекорување на брзината

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само во текот на вчерашниот ден, на територијата на град Скопје изречени се вкупно 401 санкција, информираат од МВР. Полицијата вчера казнила 24 лица кои возеле без возачка дозвола, а изречени се и 110 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење,...

Полицијата вчера во Скопје казнила 374 возачи, од кои 92 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само во текот на вчерашниот ден, на територијата на град Скопје изречени се вкупно 374 санкции, информираат од МВР. Полицијата вчера казнила 24 лица кои возеле без возачка дозвола, а изречени се и 92 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење,...

Во Скопје вчера санкционирани се 322 возачи, од кои 105 за пречекорување на брзината

Министерството за внатрешни работи (МВР) продолжува со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само во текот на вчерашниот ден, на територијата на град Скопје изречени се вкупно 322 санкции, информираат од МВР. Полицијата вчера казнила 18 лица кои возеле без возачка дозвола, а изречени се и 105 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење, како и 13 прекршоци...

Полицијата вчера во Скопје казнила 286 возачи, од кои 150 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 286 санкции, информираат од МВР. Полициските службеници вчера казниле 13 лица кои возеле без возачка дозвола, напишале 150 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење, и 14 прекршоци...

Полицијата во сообраќајни контроли во Скопје вчера напишала 514 казни

Министерството за внатрешни работи (МВР) од вчера почна со спроведување на засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи во Скопје, но и на територијата на целата држава, соопшти портпаролот на МВР, Тони Ангеловски на денешната прес-конференција. „Се санкционираат сите сообраќајни прекршоци, а особено оние кои што се најчеста причина за сообраќајни незгоди со тешки последици,...

МВР: Продолжуваат мерките за спречување на диви трки на моторциклисти

Во периодот од 20 часот (04.07.) до 01.30 часот (05.07.) од страна на Одделението за безбедност на сообраќајот на патиштата при Секторот за внатрешни работи Скопје и Полициското одделение за сообраќајно ескортно обезбедување, повторно беа превземани посебни мерки и активности во делот на сообраќајот за спречување на организирање и учество во диви трки на моторциклисти, информираат од МВР. „Притоа од...

Шести мото-фестивал „Прилеп 2015“

Во чест на роденденот на Мото-клубот „Рисови“ денеска во Прилеп ќе се одржи традиционалниот шести мото-фестивал „Прилеп 2015“, на кој учество ќе земат сите мото клубови од Македонија, како и гости од странство. Фестивалот започнува во 16 часот на Камената бина, каде ќе пристигнат гостите, а два часа подоцна ќе започне свеченото дефиле на мотоциклисти околу Прилеп. Во 18.30 сите...

НАТО: Инцидентите на „Северен тек“ се намерна непромислена саботажа и ризик за еколошка штета

НАТО Алијансата изрази длабока загриженост за штетата од гасоводите Северен тек 1 и 2 во Балтичкото Море. Во соопштението објавено на официјалната веб-страница инцидентите се наречени „намерни, непромислени и...