fbpx
Таг: мое здравје

таг: мое здравје

Со апликацијата „Мое здравје“ граѓаните ќе имаат увид во своите здравствени картони

Министерството за здравство презентираше мобилна апликација „Мое здравје“, со која граѓаните ќе имаат можност да пристапат до личните здравствени податоци. Апликацијата, како што соопшти министерот за здравство Фатмир Меџити, вклучува интерактивен пристап кон здравственото досие на секој корисник и дава можност да се има увид во дијагностичките анализи, упатите за специјалистички прегледи, вакцините и сертификатите за вакцинација и многу повеќе...

Продолжен притворот на таткото на детето кое изврши масакр во белградското училиште

Вишиот суд во Белград му го продолжи за 30 дена притворот на таткото на момчето кое го изврши масакрот на 3 мај во белградското училиште „Владислав Рибникар“, во кое...