fbpx
Таг: мерки за изолација

таг: мерки за изолација

Во изминатите 24 часа, 27 лица не ја испочитувале мерката за самоизолација

„Не се размислува за воведување на кризна состојба во Скопје, по примерот на Дебар и Центар Жупа, сепак тоа е одлука на Владата“, изјави министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, на денешната прес-конференција. Тој не ја исклучува можноста за воведување построги мерки во однос на движењето на граѓаните, а воедно и потенцираше дека МВР го зголемил бројот на полициски службеници...

Носталгија по диктатори: Хусеин, Гадафи и Асад

Чест наратив на Кремљ е дека ирачкиот лидер Хусеин, либискиот Гадафи и сирискиот Асад биле големи патриоти и имале добри социјални политики, но дека биле жртви на американскиот империјализам,...