fbpx
Таг: Меган Маркл

таг: Меган Маркл

Фотографии генерирани со вештачка интелигенција ги „здружија“ Кејт Мидлетон и Меган Маркл

Фотографиите се креирани преку алатки за вештачка интелигенција. Во реалниот живот, пријателството меѓу принцезата од Велс и војвотката од Сасекс е многу неверојатно, со оглед на историјата на тензии помеѓу двете семејства. Овие две личности се намерно одбрани за ваква манипулација којашто ќе привлече внимание и кликови на социјалните мрежи, пишува „Вистиномер“ во својата анализа. Текстот подолу го пренесуваме во...

Принцот Хари и Меган Маркл соопштија дека добиле ќерка

Принцот Хари и Меган Маркл
Војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, го објавија раѓањето на нивното второ дете – девојче. Девојчето е родено во болница во Калифорнија, САД, а парот соопшти дека и мајката и детето се во добра здравствена состојба. Новиот член во семејството на принцот Хари и Меган Маркл ќе го носи името Лилибет „Лили“ Дијана Маунтбатен Виндзор,...

Паралелна конференција на ОБСЕ: Русија е брутална кон Украина, улогата на граѓанското општество е исклучително важна

Демократијата опаѓа во земјите каде што нема простор за активизам на граѓанското општество. Сведоци сме на алармантниот број на вооружени конфликти, во последната година сведочиме како Русија е брутална кон...