fbpx
Таг: Марвел

таг: Марвел

Гал Гадот, Хенри Кавел и Бен Афлек ќе играат негативци во новите „DC“ филмови

Superman Batman WonderWoman image by DC
Гал Гадот - една од најубавите актерки во Холивуд која има еврејско потекло и е најпозната по својата маркантна улога на „Wonder Woman“ (Вондервуман), заедно со Хенри Кавел, познат по улогите на Супермен и Вичер, и Бен Афлек, кој го игра Бетмен, ќе бидат негативци во новите филмови на „DC“ како дел од „The Crime Syndicate“ (Синдикатот за криминал)...

Зошто „Марвел Снеп“ е најдобрата игра за мобилни телефони за 2022 година

Марвел Снеп скриншот од играта
„Марвел Снеп“ беше прогласена за најдобра игра за мобилни телефони за 2022 година на настанот Game Awards 2022- настан за кој имаме и неодамнешен напис https://www.youtube.com/watch?v=GNuq6E3enZQ Во оваа игра ги има буквално сите суперхерои и суперхеројки од Марвел универзумот. Со големата популарност на квалитетните суперхеројски филмови денес особено од Марвел кои што се сега во сопствеништво на Дизни, расте и заинтерисираноста...

Погледнете ги најновите трејлери за игри од Gamescom 2021

Marvel Midnight Sons https://youtu.be/GyM100NsYaE Најновата игра од Марвел на која работеле и тимот од истите луѓе што ја направиле Civilization. Играта ќе биде тактичка turn-based стратегија. Вашиот лик во играта според приказната ќе биде син или ќерка на Лилит -Кралицата на Демоните и ќе биде легендарен ловец на демони што ќе ги подучува и ќе се бори на страната на...

Османи: Балканот очекува јасни чекори кон проширување на Европската Унија

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи учествуваше на Анталија дипломатскиот форум, во Република Турција, каде имаше обраќање на панелот насловен „Предизвици и можности на Балканот“, посветен на последните геополитички...