fbpx
Таг: МанчестерЈунајтед

таг: МанчестерЈунајтед

Манчестер јунајтед го бара Серхио Рамос во замена за Де Геа

Манчестер јунајтед притиска да го донесе на „Олд Трафорд“ 29-годишниот Серхио Рамос од Реал Мадрид, како дел од договорот, во кој се споменува и името на голманот на „црвените ѓаволи“, Давид де Геа, кој, доколку се остварат последните шпекулации на британските медиуми, можно е да замине во Шпанија. Тимот на Рафаел Бенитез бара 46,5 милиони фунти за Рамос, а најверојатно...

Де Хеа останува во Јунајтед за двојно поголема плата

Голманот на Манчестер jунајтед, Давид де Хеа, наскоро ќе го продолжи договорот со англискиот клуб до 2020 година, пренесува „Дејли експерес“. Де Хеа одби да премине во мадридскиот Реал, бидејќи, како што многупати изјавуваше, особено e задоволен на „Олд Трафорд“. Шпанскиот чувар на мрежата со новиот договор неделно ќе заработува 140.000 фунти, што е двојно повеќе во однос на претходно. Сезонава Де...

Бејл не сака да оди во Манчестер јунајтед

Фудбалерот на Реал Мадрид, Гарет Бејл, сака да продолжи да освојува трофеи со овој клуб, истакнувајќи дека не може да се замисли себеси во Манчестер јунајтед. Последните неколку месеци медиумите пишуваа дека Бејл ќе се врати во Премиер-лигата, а како една од потенцијалните дестинации го споменуваа „Олд Трафорд“. - Не можам да се замислам себеси во Јунајтед. И во интервјуто што неодамно...

Колку вреди Герет Бејл

Манчестер јунајтед нема финансиски проблеми, а според некои информации во врска со трансферот на Лионел Месија од Барселона, тие се единствено способни да донесат и да немаат проблеми со финансискиот фер плеј. Нивната мета, според извори во Англија, е Герет Бејл, фудбалер на Реал Мадрид, кој оваа сезона не игра на исто ниво како минатата година. Се говори дека Реал е...

Ван Гал не сака да го коментира доаѓањето на Бејл

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Луј Ван Гал, не сакаше пред медиумите да говори за доаѓањето на Гарет Бејл на „Олд Трафорд“. Бејл е голема желба на Јунајтед, па поради тоа постојат шпекулации дека во зимскиот преоден рок ќе прејде од Реал во поранешниот шампион на Англија. Велшанецот мината година за рекордни 100 милиони евра пристигна на „Сантијаго Бернабе“ од Тотенхем....

Руските сили жестоко ги гранатираа Харкив и Днипропетровскиот регион

Ноќеска и утрово руските воени сили вршеа и вршат жестоки артилериски напади на градот Харкив и на Днипропетровскиот регион, а руската копнена и поморска закана за Одеса, најголемиот пристанишен...