fbpx
Таг: Македонско девојче

таг: Македонско девојче

Barcelona Gipsy balKan Orchesta ќе настапат во Скопје (видео)

Бендот Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO), кој го одушеви светот со преработката на песната „Море сокол пие“, на 11 декември ќе одржи концерт во Скопје.  Концертот на BGKO е закажан во Македонската Филхармонија, со почеток во 20 часот. Заедно со Иван Ковачевиќ (контрабас, Србија), Стелиос Тогиас (перкусии, Грција), Жулиен Шанал (гитара, Франција), Чави Пендон, (кларинет, Шпанија), Пере Ноласк Туру (виолина, Шпанија) и Фернандо Салинас (хармоника, Шпанија) ќе настапи италијанската вокалистка Маргерита Абита. Тие до сега...