fbpx
Таг: македонски илустратори

таг: македонски илустратори

Македонскиот илустратор „Тхе Мичо“ со своја изложба на „VianaCon“ во Португалија

Изложба на илустрации на македонскиот уметник Михајло Димитриевски, познат како „Тхе Мичо“, се одржува деновиве во градот Виана до Кастело во Португалија. Изложбата која започна на 2 октомври е дел од конвенцијата за модерни друштвени игри „VianaCon“, која викендов се одржа во кулурниот центар во овој португалски град. Освен тоа што обезбедува стотици различни игри за посетителите, годинешното издание на...

Одржана комеморација во Цетиње, Црна Гора се простува со загинатите

Во црногорскиот град Цетиње денеска се одржа комеморација по повод загинувањето на граѓаните кои ги изгубија своите животи во петочкиот масакр, јавува весникот Побједа. На комеморацијата присуствуваа претседателот Мило...