fbpx
Таг: лак и стрела

таг: лак и стрела

Петмина убиени во напад со лак и стрела во Норвешка

Полицијата не го откри идентитетот на 37-годишниот дански државјанин кој е осомничен дека уби пет лица со лак и стрела и друго оружје во норвешкиот град Конгсберг, во редок инцидент на масовно убивање во Норвешка, пренесе Ројтерс. Две лица, меѓу кои и полицаец кој во моментот на нападот не бил на должност, беа ранети во нападите во средата вечерта, што...

ЗНМ реагира, новинарката Илинка Иљоска од Мета вербално нападната поради направени фотографии од нерасчистено ѓубре

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудува заканите и навредите од страна на вработени во „Комунална хигиена“ - Скопје (КХС) кон новинарката Илинка Иљоска од новинската агенција Мета,...