fbpx
Таг: кривични дела

таг: кривични дела

Кривични пријави против две лица за тешки кражби

СВР Скопје поднесе кривични пријави против Ш.Г. (19) и едно малолетно лице на возраст од 16 години од Скопје, поради основан сомнеж дека Ш.Г. извршил пет кривични дела, од кои едно одземање моторно возило и четири тешки кражби, а второтопријавено лице извршило три тешки кражби. Од судија на претходна постапка на Ш.Г.  му е одредена мерка притвор во траење од...

Кривична пријава против кавадарчанец, сторител на голем број кривични дела

Единицата за имотни деликти при СВР Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство, со кривична пријава го предаде лицето О.А. (21) од Кавадарци со привремен престој во Скопје, поради основано сомневање дека извршил девет кривични дела. Во полициска станица бил извршен разговор со сега пријавениот, при што тој го објаснил начинот на кој извршил кривично дело, како и дека дека од 27 август до 27 декември 2015 година, на...

Контраспин: Џафери спинува и за пцостите и за нормите од кодексот

Талат Џафери јасно кажува дека не го интересира што мисли јавноста, туку што мисли тој, а тој мисли дека не прекршил ниту една норма кога на службеници грубо им...