fbpx
Таг: криминална врхушка

таг: криминална врхушка

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалниот картел на врхушката го притиска бизнисот

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека власта, не само што не ги исполнила ветувањата за подобар живот за сите граѓани, туку и лажела дека ќе обезбеди просечна плата од 30.000 денари. Наспроти тоа, како што велат од партијата, „животот во Македонија дојде само за криминалниот картел составен од Заеви, Анѓушев и врхушката на власт“. ВМРО-ДПМНЕ вели дека одраз на тоа е и...