fbpx
Таг: криминалец

таг: криминалец

Поради растот на вредноста на „Биткоин“, Шведска на осуден дилер на дрога ќе му врати 1,6 милиони долари

Шведска мора да врати 1,6 милиони американски долари во биткоини, откако вредноста на биткоините на осуден дилер на дрога многукратно пораснала додека тој отслужувал затворска казна. Обвинителката Тове Кулберг изјавила за Шведското радио дека пред две години во судскиот процес да се одземат парите на дилерот на дрога, одноно 36 биткоини, коишто во тоа време вределе околу 137.000 долари. Но...

Oсомничен со големо досие фрлил бомба кон полицајците, па бил убиен

При полициска акција за апсење, утрово во тетовското село Ларце бил убиен Ј.Р. (38) од селото Ларце. Тој пред да биде застрелан фрлил бомба кон полициските специјалци, соопшти МВР. Според полицијата, против сега убиениот во периодот од 2000 до 2016 година биле поднесени шест кривични пријави за вкупно 16 тешки форми на кривични дела. Бил пријавен за убиство и убиство...

ВМРО-ДПМНЕ: Мандатот на Заев е затруен плод на затруено дрво

Криминалецот Зоран Заев веќе нема простор од една страна да го лаже народот за заштита на националните интереси, а од друга да дава ветувања за реализација на тиранската платформа затоа што јавно се обврза дека ја отфрла платформата, велат од ВМРО-ДПМНЕ во нивното редовно утринско соопштение. „Сега целата одговорност останува кај криминалецот Заев. Тој ќе мора да избере дали ќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Внесување знаме на туѓа држава во кабинет на спикер е срамен чин

„Уценетиот криминалец Зоран Заев го газеше македонскиот Устав и ги прогласуваше македонските граѓани за терористи за да обезбеди поддршка и за да го внесе знамето на Република Албанија во кабинетот кој треба да му припадне на претседателот на Собранието“, се вели во редовното утринско соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. Во него се додава дека „уценетиот криминалец“ Зоран Заев го навредувал македонскиот народ дека...

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа значи директно мешање во внатрешните работи

„Меѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ, аболираниот криминалец Зоран Заев ја одбра платформата. Тиранската платформа значи директно мешање во внатрешните работи на Македонија“, се вели во редовното утринско соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. Во него се додава дека „овојпат Заев ја продава цела Македонија, само за да ја засити својата патолошка желба за власт без поддршка од народот“. -...

Данев: Заев ќе прави отстапки за да се спаси од 9 години затвор

Лидерот на СДСМ е подготвен на секакви отстапки само за да формира владина коалиција, оти во спротивно ќе заврши во затвор на 9 години поради земање поткуп и поради насилство кон претставници на највисоките државни органи, порача Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција попладнево. - Јасно е зошто Заев е подготвен на секакви отстапки и секакви пазарења. Заев знае дека...

ВМРО-ДПМНЕ апелира притисоците и нападите врз судот да престанат

ВМРО-ДПМНЕ ги осудува обидите на аболираниот криминалец Зоран Заев, преку напади и закани врз судот да изврши притисоци и да ги заплаши судиите да одлучуваат во согласност со законот, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по повод боењето на Кривичниот суд од страна на „Шарена револуција“. „Срамниот ноќен вандалски чин на хулиганите од платеничката револуција на СДСМ и на Сорос е резултат...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е главен статист во фарсата која ја играат со Катица Јанева

Аболираниот криминалец Зоран Заев повторно ја излажа јавноста. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски не добил покана да сведочи за предметот „Пуч“, така што изјавите дека тоа е причината за одложување на денешното рочиште се само уште една во низата манипулации. Политичкото слепило и непознавањето на процедурите од страна на Зоран Заев и Катица Јанева добиваат драматични размери па и двајцата...

Во првиот Фаб Лаб на Технолошко-металуршкиот факултет младите иноватори ќе може да развиваат свои продукти

Млади иноватори на возраст од 15 до 29 години ќе можат да развиваат и тестираат иновативни идеи до создавање продукт-прототип во првата лабораторијата за производство и прототипирање Ино Фаб...