fbpx
Таг: ковид19

таг: ковид19

МНР: Нашите државјани кои се во земји со висок и среден ризик, да го одложат враќањето

Министерството за надворешни работи, врз основа на официјалните мерки и препораки, упатува апел до сите државјани на Македонија кои живеат или престојуваат во земјите со висок и среден ризик да го одложат доаѓањето во Македонија во овој период. Целосната листа на земји од висок, среден и низок ризик можете да најдете тука. „Министерството за надворешни работи продолжува будно да ја следи...

Македонија забрани влез на жители од земјите со висок ризик од корона вирусот (инфографик)

Кина, Италија, Иран, Јужна Кореја, Франција, Шпанија и Германија. Ова се моментално земјите со висок ризик за пренесување на корона вирусот, според најновата листа надополнета денеска од Министерството за здравство. Владата воведе забрана за влез на територијата на Македонија на странски државјани од овие земји со висок ризик. Исклучок се оние странски државјани кои ќе достават потврда издадена од...

Дизелот поевтинува за 2,5 денара по литар, бензините остануваат на стара цена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕВУ) ја соопшти најновата одлука за цените на горивата, со која ќе поевтинат дизел горивото за 2,5 денара и екстра-лесното масло за...