fbpx
Таг: Клинички центар Војводина

таг: Клинички центар Војводина

Новинарка во Србија уапсена, па пуштена оти пишувала за хаос во Клиничкиот центар Војводина

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска најави дека ќе се укине уредбата за централизирано информирање во врска со корона вирусот, откако вчеравечер една новинарка беше уапсена „поради ширење паника и предизвикување немири“. Брнабиќ нагласи дека тоа ќе се случи по молба на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, а дека одлуката за уредбата била нејзина и била глупава. - Тоа е моја глупост...

Ковачевски се сретна со Макрон, доби уверување дека Франција ја сака земјава во ЕУ

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Братислава се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон. На средбата присуствувал и министерот за надворешни работи Бујар Османи, информираат од владината прес-служба. Премиерот...