fbpx
Таг: каменуван

таг: каменуван

Приведени 15 малолетници кои учествувале во тепачка и каменувале автобус на ЈСП во Ченто

Петнаесет малолетници вечерва се приведени поради учество во тепачка меѓу две групи на улицата Алија Авдовиќ во скопската населба Ченто, потврди Министерството за внатрешни работи. Едната група, која учествувала во тепачката каменувала автобус на Јавното сообраќајно претпројатие „Скопје“ број 65 б, кој сообраќал на релација Транспортен центар - Брњарци, при што се искршени четири стакла од автобусот. Случајот...

Каменувани автобус на ЈСП и меѓународен воз

Два инциденти со каменување се случиле околу полноќ, при што настрадале автобус на ЈСП и меѓународен воз. Во првиот случај, станува збор за каменуван автобус кој сообраќал на линијата број 50. Како што биле пријавено во полиција, околу 40 минути по полноќ, каменувањето го сториле десетина непознати лица, при што било оштетено едно стакло на автобусот. Немало повреди кај патниците...

Каменуван патнички воз кај надвозникот во Визбегово

Непознати сторители утрово, околу 3 часот, каменувале патнички воз кај надвозникот во Визбегово меѓу железничките станици Скопје Север и Ѓорче Петров, информираат од полицијата. Во инцидентот било искршено едно прозорско стакло од вагон. Повредени патници нема. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот и за пронаоѓање на сторителите.

Данела Арсовска назначи нови директори на јавните претпријатија од каде претходниците заминаа со оставки

Скопската градоначалничка Данела Арсовска назначи нови директори на јавните претпријатија од каде претходниците заминаа со оставки. Градот Скопје соопшти дека денеска се назначени нови в.д. директори на јавните претпријатија под...