fbpx
Таг: ЈППаркинзиЦентар

таг: ЈППаркинзиЦентар

Полицијата му поднесе прекршочна пријава на Саша Богдановиќ

Полицијата поднела прекршочна пријава против директорот на ЈП „Паркинзи - Центар“, Саша Богдановиќ, бидејќи, како што информираат од МВР, „ги попречувал полициските службеници во вршењето на службените дејства“ по завршувањето на кошаркарскиот натпревар меѓу тимовите на „Работнички“ и на „МЗТ Скопје“. „Околу 21.45 часот, пред влезот на спортска сала „Градски парк“, по завршување на кошаркарскиот натпревар помеѓу КК „Работнички“ и...

Директорот на „Паркинзи – Центар“ тврди дека бил натепан и приведен од полицијата

Директорот на ЈП „Паркинзи - Центар“, Саша Богдановиќ, во изјава за „Фокус“ тврди дека вчеравечер, по завршувањето на кошаркарскиот натпревар меѓу екипите на „МЗТ Скопје“ и „Работнички“, бил натепан од полициски службеници, а потоа и приведен во полициска станица. - По завршување на натпреварот помеѓу „Работнички“ и „МЗТ Скопје“, јас се обидов да им пристапам на играчите и да се...

Официјално регистриран „Центар за македонски јазик во Грција“

Центарот за македонски јазик во Грција објави дека официјално е регистриран како невладина организација (НВО) од страна на судските власти во соседната држава. Барањето за регистрација на организацијата беше одобрено...