fbpx
Таг: Изводи од матична книга на умрени

таг: Изводи од матична книга на умрени

Кривична за двајца: Прогласиле живи луѓе за мртви заради имотна корист од над 444.000 евра

Единицата за финансиски криминал во Секторот за криминалистички истраги при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал соопшти дека денес поднесе кривична пријава до ОЈО Скопје против Т.Х.(43) од Скопје, поради постоење на основано сомнение дека сторил кривично дело „Злоупотреба на службена положба и овластување“ по чл. 353 од Кривичниот законик и В.Т.(55) од Скопје, поради постоење на...

Студентите што користат стипендии од утре ќе можат да ги продолжат истите

Министерството за образование и наука (МОН) извести дека сите корисници на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години, а кои ги исполнуваат договорните услови за...