fbpx
Таг: испишал

таг: испишал

ВМРО-ДПМНЕ: Груевски не ги испишал децата од ОУ „Димитар Миладинов“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ги нема испишано децата од училиштето „Димитар Миладинов“, ниту планира да заминува некаде, соопшти ВМРО-ДПМНЕ вечерва, реагирајќи на некои пишувања во медиумите дека поранешниот премиер ги испишал ќерките од училиштето. „Напротив, Никола Груевски се подготвува заедно со народот да извојува победа на претстојните избори и да го означат крајот на срамното владеење на оваа расипничка...

Македонскиот јазик ќе можат да го изучуваат сите студенти на Истанбулскиот универзитет

Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје (МСМЈЛК при УКИМ) соопшти дека од следната академска година, македонскиот јазик ќе можат...